شغل مناسب شما چیست؟

بهترین شغل چیه؟ شده تا حالا از خودت بپرسی چه شغلی رو دوست داری؟ باید کارآفرین باشم یا یک کارمند درجه یک؟ اصلا شغل مناسب من چیه؟

بهترین شغل  چیه؟ شده تا حالا از خودت بپرسی چه شغلی رو دوست داری؟ باید کارآفرین باشم یا یک کارمند درجه یک؟ اصلا شغل مناسب من چیه؟

این جمله قدیمی را همه ما شنیده‌ایم؛ هرکسی را بهرکاری ساختند. حال این سوال مطرح میشود که من بهر چه کاری ساخته شده‌ام؟ بزرگترین بخش زندگی هر فرد را شغل تشکیل میدهد. برای این بخش بزرگ زندگی چگونه باید عمل کرد؟ آیا هر کاری مناسب من و روحیاتم است؟

تحلیل دقیق از توانایی­ ها، در پیدا کردن شغل مناسب و رضایت بخش نقش اساسی دارد. ما به دلیل شناخت محدودی که از شخصیتمان داریم، معمولاً در انتخاب و تصمیماتمان دچار مشکل هستیم. این انتخاب ممکن است رشته‌ی تحصیلی، شغل، مهارت‌های کاربردی و … باشد، پس برای اینکه انتخاب ها و تصمیمات درستی به ویژه در حوزه شغلی بگیریم، چه باید کرد؟  یکی از موثرترین راهکار ها این است که شما به یک مشاور شغلی مراجعه کنید تا او با توجه به تخصص و مهارتی که دارد به شما در شناخت شخصیت، استعداد و راهکارهای صحیح پرورش مهارت های شغلی راهنمایی کند.

مشاوره شغلی تخصصی چیست و چه کمکی میکند؟

بگذارید کمی در مورد این موضوع بیشتر صحبت کنیم. مشاوره شغلی در مراحل مختلف زندگی ایفا نقش متفاوتی دارد:

  • دانش آموزی که هنوز رشته تحصیلی و آینده شغلی خود را انتخاب نکرده است، با بهره گیری از مشاوره شغلی به بررسی دقیق ویژگیهای شخصیتی، استعداد، توانمندی­ها، علایق و شرایط خانوادگی خود پرداخته و با توجه به آنها، رشته تحصیلی مناسب خود را انتخاب کند که زمینه ساز آینده شغلی اش است.
  • در مورد فردی که تازه فارغ التحصیل شده است و به رشته خود علاقمند است اما نمیداند برای ورود به بازار کار باید از کجا شروع کند، مشاور شغلی کمک می­کند تا جنبه­های مختلف یک شغل از جمله کارآفرینی، تعیین مسیر شغلی و راههای ارتقاء و رشد شغلی بررسی شود. علاوه برآن با توجه به آشنایی کامل مشاور شغلی با تمامی شغل­ها، بهترین ­شغل را به فرد معرفی­ می­کند.
  • مشاور شغلی در مورد فرد شاغلی که به شغل خود علاقه دارد ولی از وضعیت فعلی راضی نیست کمک می­کند تا نارضایتی شغلی را کاهش دهد و با تعادل کار و زندگی سطح کیفیت زندگی خود را افزایش دهد.
  • شاید برای شما جالب باشد که بدانید، سازمان­ها هم نیاز به مشاوره شغلی دارند چرا که تحقق اهداف سازمان در گروی کارایی و بهره­ وری کارکنان سازمان و رضایت شغلی آنان است.
در یک جلسه مشاوره شغلی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

جلسه مشاوره، کاملا خصوصي است. متقاضي با حضور در محل مشخص شده و در زمان  تعیین شده در جلسه شرکت خواهد کرد. در مرحله اول پرسش و پاسخ هايی بین کارشناس و متقاضي انجام خواهد شد. در مرحله بعد، از تست های مناسب استفاده میشود تا ابعاد مختلف شخصیتی و استعدادی فرد مورد آزمون قرار گیرد، پس از آن،  عوامل تاثیر گذار دیگری از جمله، تجربه و سن متقاضي بررسی می­شود. در نهايت با توجه به جمع بندي تست ها و نتيجه گيري مصاحبه های انجام شده فرصت های شغلی مناسب به  متقاضي اعلام می شود.

 بصورت تقريبي زمان مشاوره ۵۰ دقيقه بطول خواهد انجاميد. تحليل تست به همراه خلاصه موارد مطرح شده در اختيار متقاضي قرار خواهد گرفت.

 

خودشناسی به کمک ابزارهای علمی و کاربردی همچون آزمون‌های تیپ‌شناسی و تحلیل صحیح از این آزمون‌ها به شما کمک خواهد کرد تا خودتان را بهتر بشناسید و از توانایی‌ها و قدرت درونی‌تان آگاه شوید تا با شغل و کسب‌وکار خود ارتباط موثرتر و بهتری برقرار کنید.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره با شماره تماس ۰۹۱۳۵۲۲۲۷۰۳ سرکار خانم شاکری تماس بگیرید.

 

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید

بیان دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.