فرهنگ واژگان شغلی

در جهان امروز، آموختن مهارت های کار و زندگی ضروری شده است و روز به روز هم بر اهمیّت آن افزوده می‌شود. در نتیجه می‌بینیم که به مرور زمان، اصطلاحات و عبارات تخصصی بسیاری در زمینۀ آن به وجود آمده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شاید تا به حال  با عبارتی مثل رزومه یا قرارداد کاری روبرو شده اید و معنی آن را نمی دانستید. بی‌خود نترسید. هیچ‌کدام از این اصطلاحات آنقدر که از اسمشان به نظر می‌رسد پیچیده نیستند. فقط کافی است مقداری وقت بگذارید و کمی در مورد هر کدام از این اصطلاحات دنیای کار و استخدام بخوانید.

ما هم برای اینکه کار شما را ساده‌تر کنیم، تمام این واژگان مرتبط با استخدام و شغل را در اینجا جمع‌آوری کرده‌ایم و آنها را به ساده‌ترین شکل ممکن توضیح داده‌ایم. در واقع این صفحه نقش یک لغت نامه را برای افرادی که تازه به دنیای کسب و کار قدم گذاشته اند ایفا می‌کند.

پیشاپیش از شما درخواست داریم که اگر به دنبال معنای یک عبارت به خصوص هستید و این عبارت در این فرهنگ لغت ما گنجانده نشده است، این موضوع را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم این فرهنگ واژگان را با کمک شما عزیزان کامل کنیم.

 

۱-     استخدام (Employment)

هر چند در لغت کلمه استخدام را به خدمت گرفتن معنی میکنند اما در واقع استخدام یعنی استفاده از خدمتی است که فرد استخدام شونده ارائه می کند و در برابر این خدمت رسانی حقوق معینی را از دریافت می­کند.

۲-    شغل(Profession)

عبارت است از وظایف مشابه و مرتبطی که به عهده یک فرد در مقابل دریافت حقوق و دستمزد گذارده می شود. در اصطلاح عامیانه به آن “کار” گفته می شود.

۳-   کارفرما (Employer)

شخصیتی است که درخواست خدمت می کند و در قبال این خدمت مبلغ تعیین شده را پرداخت میکند

۴-    کارگر(Worker)

فردی است که خدمتی برای ارائه دارد و درقبال آن مبلغی دریافت می­کند.

۵-   کارجو

شخصی که دنبال شغل میگردد مکن است در حال حاضر بیکار باشد یا اینکه به دنبال شغل بهتر است.

۶-    فرصت شغلی

این واژه به معنای وجود یک پست و سمت خالی در سازمان و یا شرکتی است

۷-   قراداد کاری

عبارتست از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای کارفرما انجام میدهد.

۸-   اگهی شغلی

اطلاع رسانی جهت یافتن مناسب‌ترین افراد و استخدام است.

۹-    رزومه کاری (Resume)

(Resume) نوشته ای است که پیشینه سوابق تحصیلی، مهارت های شغلی، تجربیات کاری و مهارت های فرد جویای کار در آن درج می شود. در واقع شرکت ها و بنگاه های مختلف برای استخدام افراد، نیاز به نوعی پیش زمینه دارند تا بتوانند از میان درخواست های موجود مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند. از این رو نیاز به داشتن رزومه مناسب برای فرد متقاضی کار بسیار ضروری می باشد.

در برخی از کشورها به جای رزومه از عبارت CV که مخفف کلمه Curriculum Vitae استفاده می شود. همچنین کارنامک نام دیگری است که بر روی رزومه نهاده‌اند. یک رزومه کاری مناسب می‌تواند به صورت چاپ شده در حداکثر یک یا دو صفحه و یا الکترونیکی در قالب فایلهای PDF و DOC باشد.

۱۰-    نامه درخواست کار(job Request Letter)

نامه درخواست کار زمانی نوشت می شود که فرد متقاضی کار علاوه بر رزومه خود قصد دارد علت درخواست خود را برای مجموعه مورد نظر ارسال کند و در این خواست نقاط قوت خود را برای شغل مورد نظر بیان می­ کند.

۱۱-   مصاحبه شغلی ( interview)

یکی از روش‌هایی است که شرکت‌ها و موسسات برای گزینش کارکنان خود به کار می‌برند. مصاحبه معمولاً به صورت حضوری بین دو نفر انجام می‌شود. گاه چند تن در مصاحبه حضور می‌یابند و برخی از مصاحبه‌ها از راه دور با تلفن یا دیگر وسایل شبکه کامپیوتری انجام می‌گیرد.

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید

بیان دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.